comment 0

Jak prawidłowo wykonać pomiar pomieszczenia?

Pomiar pomieszczenia, w którym znajdzie się przyszła zabudowa meblowa to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów całego procesu budowy mebli na wymiar. Błędy popełnione na tym etapie, mogą nie tylko podnieść koszty związane z samym zleceniem, ale również nadszarpnąć wizerunek firmy, opóźniając całe zlecenie. Dlatego w Botea.pl wiemy jak ważny jest ten etap i bardzo szczegółowo pochodzimy tego tego zagadnienia.

Od czego zacząć prawidłowy pomiar?

Pomieszczenie, w którym będzie wykonywany pomiar powinno być wyczyszczone ze wszystkich zbędnych elementów, które będą mogły uniemożliwić wykonanie pomiaru. Szczególnie istotne będzie odsłonięcie wszelkich przyłączy tj. woda, gaz, kanalizacja itd.
Problem ten nie występuje jeśli mamy do czynienia z mieszkaniem świeżo odebranym od dewelopera lub budową domu. Niezbędnymi elementami do wykonania pomiaru jest miara zwijana lub składana, kątownik (do sprawdzenia narożników), przydatna może okazać się również długa łata. W naszej pracy wykorzystujemy dodatkowo dalmierze laserowe, które w precyzyjny sposób umożliwiają zebranie niezbędnych wymiarów.

Wykonanie pomiaru zaczynamy od dokładnego zmierzenia każdej ze ścian, następnie przechodzimy do z wymiarowania elementów tj. przyłącza, okna, wnęki okienne, drzwi, grzejniki oraz niestandardowe zabudowy oraz określenia ich lokalizacji na każdej ze ścian. Dzięki tym czynnościom na etapie projektowania zabudowy meblowej, właściwie zostaną umiejscowione wszelkie korpusy i tym samym unikniemy sytuacji, w której np. zlewozmywak jest mocno oddalony od przyłączy.

Przykład rozkładu ścian w pomieszczeniu, w którym następnie zostanie zaprojektowana kuchnia na wymiar:

Właściwie zaprojektowane meble na wymiar

Wszystkie te czynności pozwalają uniknąć niemiłych niespodzianek na etapie montażu oraz pozwalają w optymalny sposób wykorzystać potencjał drzemiący w każdym pomieszczeniu. W botea.pl to wiemy i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Właściwie wykonany pomiar zaowocuje zadowoleniem na wiele lat.

Aby umówić się na pomiar pomieszczenia, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami lub skorzystania z formularza poniżej

Zostaw odpowiedź