Kuchnia Wrocław zzary lakier
comment 0

Kuchnia na wymiar w jednej z wrocławskich firm – Wrocław Fabryczna

Kuchnia firmowa czy może kuchnia domowa?

Zgłaszają się do nas nie tylko klienci indywidualni, chcący zrealizować zabudowę kuchenną. Najlepszym przykładem z ostatnich tygodni jest wrocławska firma produkcyjna z dzielnicy Fabryczna, która chciała połączyć funkcjonalność mebli kuchennych z meblami biurowymi. Wytyczne klienta były proste: drewniany blat w połączeniu z frontami lakierowanymi. Szafki kuchenne oprócz elementów tj. talerze, sztućce, filiżanki, miały pomieścić segregatory, które nie mieściły się już w pozostałych pomieszczeniach.

Inwestor poinformował nas o rezygnacji z kluczowych z perspektywy tradycyjnej zabudowy sprzętów AGD tj. kuchenka indukcyjna, tradycyjna lodówka, piekarnik. Kluczowym elementem miał być za to najwyższy model ekspresu Siemens, z dodatkową tacką do podgrzewania filiżanek. Lodowkę w zabudowie, zastąpiła wolnostojąca lodowka na napoje.

Realizacja zlecenia trwała 3 tygodnie, od momentu zaakceptowania projektu. Do budowy korpusów wykorzystaliśmy szarą płytę meblową Egger, której krawędzie zostały oklejone obrzeżem 1mm. Płyty tego producenta odporne są na wszelkiego rodzaju zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, o które nie ciężko, jeśli mówimy o kuchni firmowej. Do napędu szuflad wykorzystaliśmy klasyczne szuflady BLUM tandembox bluemotion (cichy domyk). System otwierania klap górnych realizowany jest przez siłowniki BLUM Aventos HK. Całość została okryta frontem lakierowanym szarym z dodatkowym frezem ułatwiającym otwarcie szafek. Obok cokołów zainstalowaliśmy oświetlenie ledowe sterowane bezpośrednio z blatu kuchennego (płynna regulacja).

Edit: Wracamy po kilku miesiącach do klienta, ponieważ jeden element nie doczekał się wykończenia. Chodzi mianowicie o roletę na dokumenty, która będzie zlokalizowana w narożniku kuchni. Klient ze względu na brak czasu, nie był w stanie wcześniej udostępnić nam pomieszczenia. Także zabieramy się do pracy.

Zostaw odpowiedź