Meble sklepowe

Meble sklepowe muszą przede wszystkich odpowiednio eksponować produkty. Pełnią one bardzo ważną rolę, gdyż to w dużej mierze właśnie one decydują o tym, czy towar będzie wyglądał zachęcająco. Botea zajmuje się kompleksową realizacją w zakresie wykonania mebli na wymiar pod zabudowy sklepowe. Jakie cechy muszą spełniać meble ekspozycyjne?

Meble sklepowe  pod specjalne zamównie

Meble sklepowe skrojone na wymiar

Meble sklepowe na wymiar są doskonale dopasowane nie tylko do wielkości, ale również układu danego pomieszczenia. Dzięki temu istnieje możliwość podziału sklepu na różne strefy. Ważne jest, aby regały sklepowe nie zakłócały swobodnego przemieszczania się. Nie mogą one również sprawiać, że klient będzie czuł się zagrożony. Muszą być solidne i stabilne. Produkty muszą być na nich odpowiednio zabezpieczone. Nie może dojść do sytuacji, że towar usytuowany na samej górze spadnie. Meble nie mogą być również zbyt wysokie, gdyż klient po prostu nie dosięgnie do najwyższej półki.

Ekspozycje muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym. Ważne jest to, aby półki i wnętrza regałów były estetycznie wykończone. Najlepiej sprawdzają się elementy w jasnych kolorach, które odbijają światło, a tym samym wydobywają głębie z oferowanych produktów. Podczas wyboru odpowiedniej zabudowy meblowej duże znaczenie ma to, jakie towary będą na niej przechowywane. Meble muszą charakteryzować się odpowiednio wysoką nośnością. W ostatnim czasie klienci coraz częściej wybierają ażurowe regały, które prezentują się niezwykle stylowo i nowocześnie.