Szafy na wymiar

Szafa to mebel, bez którego trudno sobie wyobrazić schludne i uporządkowane wnętrze domu. Jej rola w dużej mierze zależy od rodzaju, zastosowania i kształtu mebla. Jaką szafę wybrać, by optymalnie wykorzystać (nawet niewielką) przestrzeń danego pomieszczenia?

Biała szafa na wymiar

Wykorzystaj potencjał wnęk

Szafa nie musi być gotowym meblem, zużywającym mnóstwo cennej przestrzeni. Optymalnym rozwiązaniem są szafy wnękowe, które nie tylko mieszczą w sobie ubrania, obuwie i inne elementy garderoby, ale też wykorzystują pełnię przestrzennego potencjału pomieszczenia.

Wnękowa szafa na wymiar to rozwiązanie, które opiera się na wykorzystaniu wnęki ściennej, w której można zamontować półki i inne detale, rozszerzające jej funkcjonalność. Najczęściej ma ona formę szafy przesuwnej, której drzwi przesuwają się po specjalnych, wytrzymałych prowadnicach.

Szafy na wymiar, czyli jak zaoszczędzić miejsce?

Oczywiście sama szafa przesuwna nie rozwiąże problemu optymalnego wykorzystania przestrzeni w pomieszczeniu. W tym celu, warto skorzystać z szeregu dodatków, jakie oferują nowoczesne systemy szaf wnękowych.

  1. Półki wysuwane – zamontowane w głębi wnęki, są doskonałą metodą na zaoszczędzenie wolnego miejsca i pomieszczenie dodatkowego wyposażenia, takiego jak buty, lub bielizna osobista.
  2. Stojaki na buty – sprawdzą się w dolnej partii szafy, która z reguły jest pusta i niewykorzystana.
  3. Wieszaki na koszule – wnękowa szafa na zamówienie powinna obowiązkowo posiadać dodatkowe wieszaki na koszule. Dzięki nim, można uporządkować wnętrze mebla i lepiej je wykorzystać.
  4. Kieszenie na obuwie – to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które lubią mieć swoje buty tuż pod ręką. W przeciwieństwie do stojaków, można je zawiesić w miejscu odzieży, dzięki czemu możemy optymalnie wykorzystać całą przestrzeń szafy.
  5. Oświetlenie – to kolejny ważny czynnik, który pośrednio wpływa na optymalne wykorzystanie przestrzeni szafy. Zwłaszcza, jeśli ma ono równomierny charakter.

Wnękowe szafy przesuwne to rozwiązania funkcjonalne, których potencjał należy wykorzystać.

Duża szafa na zamówienie z drzwiami przesuwnymi

Botea oferuje wysokiej jakości szafy na wymiar zarówno do przedpokoju czy na korytarz, jak i do kuchni czy łazienki. Nasze szafy wnękowe mogą być wykonane z wysokiej jakości płyt wiórowych okleinowanych lub litego drewna. Realizujemy zlecenia na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny.

Jak może wyglądać Twoja garderoba?

Jeżeli potrzebujesz bardziej rozbudowanego zestawu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi garderobami.